KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797226
nr 1479 7226
Simone de Dardel
(1913-1996), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 52x36 cm, yttermått inklusive ram: 64x49 cm
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 18 juli 2022
kl 20:03:17
18/7 06:00:46
300 kr
18/7 17:28:36
Simone de Dardel
Läs mer om Simone de Dardel